Kategorinin Çok SatanlarıKadın Hırka Modelleri

Açık ve kapalı kadınların giyim ürünleri arasında en sık rastlanan ürünlerden biride hırkalardır. Her yıl değişen moda trendlerine göre renklenip çeşitlenmektedir. Hırkalar tarzınızı yansıtabileceğiniz ürünler arasındadır. Gündelik yaşantınızda kullanabileceğiniz gibi özel günlerde ve davetlerde de kullanabileceğiniz hırka modelleri vardır. Zarif ve narin bir stil yakalamak isterseniz bu ürünlerden yararlanabilirsiniz. Sezonun modasına ve renklerine uyum sağlayan modellerden tercih ederek sizde bu akıma katılabilirsiniz. Her mevsim rahatlıkla kullanılabilen bu ürünler geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Hırka modelleri; kollarına, boylarına ve işlemelerine göre sınıflandırılabilir. Seçimlerinizi sezonun birbirinden güzel ve şık parçalarından yaparak daha tarz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yılın dört mevsimine göre tasarlanan bu ürünler her sezon daha da çok çeşitlenmektedir. Yaz aylarında merserize ve pamuk kumaşlardan üretilenleri sıcak yaz günlerinin akşamlarında elbiselerin üzerine giyilmektedir.

Merserize ve pamuk kumaş tercih edilmesinin nedeni ise terletmemesi, hava geçirmesi ve ter emici özelliği olmasıdır. Bahar mevsimlerinin serin akşamlarında sizi üşümekten kurtaracak modeller tercih edilmektedir. Kış aylarının soğuk günlerinde ise yün, kaşmir gibi sıcak tutacak kumaştan tasarlanan ürünler tercih edilmektedir. Hırka tasarlarken desenlerine, işlemelerine ve renklerinin uyumunu yakalayarak harika modeller oluşturulmaktadır. Genellikle siyah, beyaz ve koyu renklerde daha çok talep gören hırkalar artık yerini pastel renklere ve krem rengi, vizon, kahverengi ve bej gibi toprak tonlarına bırakmaktadır.

Desen olarak ise geometrik şekiller, çiçekler ve klasik çizgiler kullanılmaktadır. Püskül, düğme, boncuk, baskı ve kemerlerle süslenen bu ürünler özel günlerinizde ve davetlerde şıklık sağlayarak bakışları üstünüze çekmektedir. Son yıllarda moda olan kimonolar püsküllerle süslenerek hareketli bir görüntüye sahiptir ve birçok kadın tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Yaz aylarında kısa veya orta boy hırkalar tercih edilmesine rağmen kış aylarında uzun hırkalar daha çok tercih edilmektedir. Üstünüze dar bir body ya da kazak giyip altınıza da tayt veya pantolon giyerek üzerine uzun hırkalardan birini giyebilir belinize kemer takabilir, ayakkabı olarak ta uygun renklerde bir çizme ile kombin oluşturup güzel bir görüntüye sahip olabilirsiniz.